Σποτ ΚΕΘΙ - Προσφυγόπουλα

ΧΡΗΣΙΜΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ

Διακρατικα Εκπαιδευτικα Προγραμματα των Σχολειων μας

ΕΠΙΣΚΕΠΤΕΣ ΤΩΡΑ :

Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας ένας επισκέπτης και κανένα μέλος

ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ  ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ

ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

Διευθυντής: Δημήτριος Νικολετσόπουλος

Τηλ. Γραμματείας:  2144089930 - 959 (εσωτ. 202)

Διεύθυνση:  19ο χλμ. Αθηνών - Μαρκοπούλου

(1ο χλμ. Λεωφ. Μαρκοπούλου) - Τ.Κ. 19002 Παιανία

Ηλ. Διεύθυνση:  grammatia@dipe-anatol.att.sch.gr

Ευχές Πάσχα 2022 από τη Διεύθυνση Π.Ε. Ανατολικής Αττικής

eyxes pasxa 2022 dpe anat attikis

Τεχνικό πρόβλημα ιστοτόπου Διεύθυνσης Π.Ε. Ανατολικής Αττικής

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Σας ενημερώνουμε ότι λόγω υφιστάμενου τεχνικού προβλήματος δεν είναι εφικτή η επικαιροποίηση ορισμένων πεδίων στην ιστοσελίδα μας, καθώς και η ανάρτηση ανακοινώσεων με συνημμένα έγγραφα. Τα μηνύματα αποστέλλονται απευθείας στις σχολικές μονάδες μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου. Παρακαλούμε ως εκ τούτου τους/τις Διευθυντές/ντριες και τους/τις Προϊστάμενους/νες των σχολικών μονάδων όπως ενημερώνουν άμεσα όλους τους ενδιαφερομένους. Η ιστοσελίδα θα ενημερωθεί μετά την αποκατάσταση του προβλήματος.

Ενημέρωση για τηλεκπαίδευση και self-test - συνέχεια ενημέρωσης 26/01/2022

exclamation

Σας ανακοινώνουμε ότι:

Την Πέμπτη, 27/01/2022 και την Παρασκευή 28/01/2022, σε όλες τις περιοχές της χώρας στις οποίες αναστέλλεται η λειτουργία των σχολικών μονάδων μετά από αποφάσεις Δήμων ή Περιφερειών, θα πραγματοποιηθεί υποχρεωτικά τηλεκπαίδευση. Στις λοιπές περιοχές τα σχολεία θα λειτουργήσουν κανονικά.

Σε όσες σχολικές μονάδες επαναλειτουργήσουν αύριο Πέμπτη, 27/01/2022, οι μαθητές θα διενεργήσουν το self test σήμερα, Τετάρτη, 26/01/2022, και σε κάθε περίπτωση πριν την προσέλευσή τους στο σχολείο αύριο. Ομοίως, σε κάθε σχολείο που επαναλειτουργεί μετά από αναστολή, οι μαθητές θα διενεργούν self test πριν από την προσέλευσή τους στο σχολείο. Το επόμενο self test θα διενεργείται την επόμενη προκαθορισμένη ημέρα (για προσέλευση Τρίτη - Παρασκευή).

Καλούνται οι Διευθυντές των σχολικών μονάδων να αποστείλουν σε όλους τους μαθητές των σχολείων τους εώς τις 17:00 σήμερα Τετάρτη, 26/01/2022 το πρόγραμμα μαθημάτων για αύριο και μεθαύριο, καθώς και τους συνδέσμους webex (link) των εκπαιδευτικών του κάθε τμήματος, ώστε να υπάρχει απόλυτη ετοιμότητα για την έναρξη της τηλεκπαίδευσης.

Υπενθυμίζεται ότι η τηλεκπαίδευση θα λειτουργήσει για όλες τις σχολικές μονάδες πρωινές ώρες (και της Πρωτοβάμιας και της Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης - εκτός των εσπερινών σχολείων).

Ανακοίνωση μετεγκατάστασης Διεύθυνσης Π.Ε. Ανατολικής Αττικής

Α Ν Α Κ Ο Ι Ν Ω Σ Η

Σας ενημερώνουμε ότι λόγω μεταφοράς της Διεύθυνσης Π.Ε. Αν. Αττικής σε καινούργιες κτιριακές εγκαταστάσεις, η επικοινωνία με την Διεύθυνση θα πραγματοποιείται αποκλειστικά μέσω e-mail (κατά περίπτωση). Για εξαιρετικές επείγουσες περιπτώσεις και επειδή δεν έχει ολοκληρωθεί ακόμη το τηλεφωνικό κέντρο της Διεύθυνσης, μπορείτε να επικοινωνείτε στα τηλέφωνα: 210-6618440, 210- 6049522.

Η Υπηρεσία μας θα μπορεί να δέχεται κοινό από τις 8-3-2022 στην νέα της Διεύθυνση 19ο χλμ. Λ. ΑΘΗΝΩΝ – ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ (ή 1ο χλμ Μαρκοπούλου) Τ.Κ. 19002 ΠΑΙΑΝΙΑΣ (στη διχάλα Μαρκόπουλου – Κορωπίου πηγαίνετε αριστερά προς Μαρκόπουλο, στα 450 μέτρα δεξιά είναι το κτίριο, το οποίο θα ξεχωρίσετε από την επένδυσή του με καφέ τούβλο.)

Εκ της Διευθύνσεως

000000 ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Ενημέρωση για τηλεκπαίδευση και self-test - συνέχεια ενημέρωσης

exclamation

Σας ανακοινώνουμε ότι:

Λόγω της κήρυξης κατάστασης ειδικής κινητοποίησης πολιτικής προστασίας, ΔΕΝ θα πραγματοποιηθεί αύριο, Τετάρτη 26.01.2022, τηλεκπαίδευση στις περιοχές στις οποίες τα σχολεία παραμένουν κλειστά εξαιτίας της κακοκαιρίας (καθώς δε θα υπάρχει ούτε διοικητικό προσωπικό για την τεχνική υποστήριξη της τηλεκπαίδευσης). Στις περιοχές που δεν έχουν πληγεί, τα σχολεία θα λειτουργήσουν κανονικά.

Self-test δεν θα διενεργηθούν αύριο στις περιοχές με κλειστά σχολεία. Θα δοθούν οδηγίες από το Υπουργείο Παιδείας και Θρησκευμάτων για το πρόγραμμα διενέργειας self-test αυτήν την εβδομάδα στις περιοχές αυτές.

WWW.GOV.GR

gov